Юні оборонці Батьківщини. Пам’яті героїв Крут присвячується

/Files/images/material-1517232484239-name-1517232497173.jpg

Бібліотекарі міської бібліотеки ім. Лесі Українки підготували та провели захід до Дня пам’яті героїв Крут для учнів Випасненської дитячої музичної школи.

Історичні події і факти трактуємо відповідно до їхньої значущості та впливу на подальшу перспективу розвитку, намагаємось знайти відповіді на запитання, що їх ставить сьогоднішнє життя. Отже, відзначаючи 99-ліття проголошення Акта злуки, передусім прагнемо зрозуміти, чому молода держава, що йшла до возз’єднання і незалежності кілька століть, будучи роз’єднаною кордонами двох імперій, попри тріумфальну перемогу (а возз’єднання УНР і ЗУНР у 1919 році – серйозна перемога), не зуміла скористатися зі свого шансу. Про перебіг подій майже сторічної давнини розповіла бібліотекар Бочоловська Ірина Іванівна.

29 січня 2018 року – 100 років бою під Крутами.

Учасники подій під Крутами боронили свою землю, захищали проголошену 22 січня того ж року IV Універсалом Центральної Ради незалежну Україну.

Бачу їх – високих і русявих,

Зовсім інших, не таких, як ми,-

Пристрасників висоти і слави,

Ненависників тюрми і тьми.

Молода держава народжувалася в буремні дні революції, що почалася 1917 року. Постійні зміни, неспокій надавали панорамі українського життя строкатості. В суспільстві одночасно проявлялися як великі людські чесноти, так і підла ницість. З одного боку – справжній вияв ентузіазму, мужності, жертовності, розуму, стійкості, віри та любові, а з іншого – самолюбство, фальш, амбіції, депресія, підступність, слабодухість. Про ці події чимало написано: це й поетичні присвяти, і мемуари, й інші публікації, в яких знаходимо різні оцінки того, що сталося тієї січневої днини 1918 року. Але в будь-якому разі ці події залишаться в національній пам’яті і як взірець героїзму для нащадків, і як засторога проти безтурботності перед загрозою для країни.

Кiлькiсть переглядiв: 235

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.